STS1024S12
- Manufacturer Part Number:
- STS1024S12
- Part of Description:
- DC DC CONVERTER 12V
- Stock Condition:
- 44
- Current - Output (Max) :
- 1A
- Efficiency :
- 95%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Size / Dimension :
- 0.60" L x 0.46" W x 0.14" H (15.2mm x 11.8mm x 3.6mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 15V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 12V