104CDMCCDS-6R8MC
- Manufacturer Part Number:
- 104CDMCCDS-6R8MC
- Part of Description:
- FIXED IND 6.8UH 8.5A 25MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 12.5A
- Current Rating (Amps) :
- 8.5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 25mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.157" (4.00mm)
- Inductance :
- 6.8 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
- Tolerance :
- ±20%