104CDMCCDS-330MC
- Manufacturer Part Number:
- 104CDMCCDS-330MC
- Manufacturer/Brand:
- Sumida Corporation
- Part of Description:
- FIXED IND 33UH 4.1A 92 MOHM SMD
- Manufacturer :
- Sumida Corporation
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 5.2A
- Current Rating (Amps) :
- 4.1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 92mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.157" (4.00mm)
- Inductance :
- 33 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Metal
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
- Supplier Device Package :
- SMD
- Tolerance :
- ±20%