ETQ-P8M1R0JFA
- Manufacturer Part Number:
- ETQ-P8M1R0JFA
- Part of Description:
- FIXED IND 1UH 31.8A 1.5 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 44.4A
- Current Rating (Amps) :
- 31.8 A
- DC Resistance (DCR) :
- 1.5mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.315" (8.00mm)
- Inductance :
- 1 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 160°C
- Size / Dimension :
- 0.496" L x 0.520" W (12.60mm x 13.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%