ETQ-A15B220
- Manufacturer Part Number:
- ETQ-A15B220
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic
- Part of Description:
- FIXED IND 22UH 7A 15 MOHM TH
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 7 A
- DC Resistance (DCR) :
- 15mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.630" (16.00mm)
- Inductance :
- 22 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Radial, Horizontal - Corner Terminals
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.591" L x 0.571" W (15.00mm x 14.50mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±10%