ETQ-P3M2R2KVN
- Manufacturer Part Number:
- ETQ-P3M2R2KVN
- Part of Description:
- FIXED IND 2.2UH 7.9A 15.95 MOHM
- Current - Saturation (Isat) :
- 12.8A
- Current Rating (Amps) :
- 7.9 A
- DC Resistance (DCR) :
- 15.95mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 2.2 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Metal Composite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 2-SMD, J-Lead
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%