ETQ-P4M4R7KVC
- Manufacturer Part Number:
- ETQ-P4M4R7KVC
- Part of Description:
- FIXED IND 4.7UH 11.2A 12.98 MOHM
- Current - Saturation (Isat) :
- 13.9A
- Current Rating (Amps) :
- 11.2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 12.98mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.157" (4.00mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension :
- 0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%