ETQ-P4M330YFN
- Manufacturer Part Number:
- ETQ-P4M330YFN
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic
- Part of Description:
- FIXED IND 33UH 2.5A 189.2MOHM SM
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 4.1A
- Current Rating (Amps) :
- 2.5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 189.2mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.177" (4.50mm)
- Inductance :
- 33 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Metal Composite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 2-SMD, J-Lead
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.256" L x 0.236" W (6.50mm x 6.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%