ETQ-P4M4R7KVK
- Manufacturer Part Number:
- ETQ-P4M4R7KVK
- Part of Description:
- FIXED IND 4.7UH 8.3A 17.71 MOHM
- Current - Saturation (Isat) :
- 15.1A
- Current Rating (Amps) :
- 8.3 A
- DC Resistance (DCR) :
- 17.71mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.157" (4.00mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension :
- 0.335" L x 0.315" W (8.50mm x 8.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%