ETQ-P3M4R7KVP
- Manufacturer Part Number:
- ETQ-P3M4R7KVP
- Part of Description:
- FIXED IND 4.7UH 4.1A 50.16 MOHM
- Current - Saturation (Isat) :
- 6.7A
- Current Rating (Amps) :
- 4.1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 50.16mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension :
- 0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%