ETQ-P5M220YFC
- Manufacturer Part Number:
- ETQ-P5M220YFC
- Part of Description:
- FIXED IND 22UH 6.2A 50 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 8.8A
- Current Rating (Amps) :
- 6.2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 50mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.213" (5.40mm)
- Inductance :
- 22 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C
- Size / Dimension :
- 0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%