ETQ-P5M470YFC
- Manufacturer Part Number:
- ETQ-P5M470YFC
- Part of Description:
- FIXED IND 47UH 4.2A 108.9MOHM SM
- Current - Saturation (Isat) :
- 6.8A
- Current Rating (Amps) :
- 4.2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 108.9mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.213" (5.40mm)
- Inductance :
- 47 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C
- Size / Dimension :
- 0.394" L x 0.421" W (10.00mm x 10.70mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%