HM78D-1210560MLFTR
- Manufacturer Part Number:
- HM78D-1210560MLFTR
- Manufacturer/Brand:
- TT Electronics
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 56UH SMD
- Stock Condition:
- 280
- Manufacturer :
- TT Electronics
- Product Category :
- Arrays, Signal Transformers
- Current Rating - Parallel :
- 850 mA
- Current Rating - Series :
- 425 mA
- Current Saturation - Parallel :
- 4.9 A
- Current Saturation - Series :
- 2.45 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 81mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 324mOhm Max
- Height :
- 0.413" (10.50mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 56 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 224 µH
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Coils :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±20%