HM78D-128681KLFTR
- Manufacturer Part Number:
- HM78D-128681KLFTR
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 680UH SMD
- Stock Condition:
- 498
- Current Rating - Parallel :
- 760 mA
- Current Rating - Series :
- 360 mA
- Current Saturation - Parallel :
- 1.3 A
- Current Saturation - Series :
- 630 mA
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 1.145Ohm
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 4.58Ohm
- Height :
- 0.317" (8.05mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 680 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 2.72 mH
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±10%