CTRA1816F-103J
- Manufacturer Part Number:
- CTRA1816F-103J
- Manufacturer/Brand:
- Central Technologies
- Part of Description:
- 10 MH RFID ANTENNA COIL
- Manufacturer :
- Central Technologies
- Product Category :
- Adjustable Inductors
- Height :
- 0.150" (3.80mm)
- Inductance :
- 10 mH
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 25 @ 125kHz
- Size / Dimension :
- 0.689" L x 0.610" W (17.50mm x 15.50mm)
- Tolerance :
- ±5%