CTRA1816F-722J
Manufacturer Part Number:
CTRA1816F-722J
Manufacturer/Brand:
Central Technologies
Part of Description:
7.2 MH RFID ANTENNA COIL
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Adjustable Inductors
Height :
0.150" (3.80mm)
Inductance :
7.2 mH
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
30 @ 125kHz
Size / Dimension :
0.689" L x 0.610" W (17.50mm x 15.50mm)
Tolerance :
±5%