28STRGRAMILW250
Manufacturer Part Number:
28STRGRAMILW250
Part of Description:
HOOK-UP STRND 28AWG GRAY 250'
Stock Condition:
50
Jacket (Insulation) Diameter :
0.057" (1.45mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.011" (0.28mm)
Jacket Color :
Gray
Length :
250.0' (76.2m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
28 AWG