28STRBROMILW1000
Manufacturer Part Number:
28STRBROMILW1000
Part of Description:
HOOK-UP STRND 28AWG BROWN 1000'
Stock Condition:
48
Jacket (Insulation) Diameter :
0.057" (1.45mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.011" (0.28mm)
Jacket Color :
Brown
Length :
1000.0' (304.8m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
28 AWG