PQ033EZ01ZZ
Manufacturer Part Number:
PQ033EZ01ZZ
Part of Description:
IC REG LINEAR 3.3V 1A SC63
Current - Output :
1A
Current - Quiescent (Iq) :
2 mA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
PSRR :
60dB (120Hz)
Supplier Device Package :
SC-63
Voltage - Input (Max) :
10V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.5V @ 500mA
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FIBER OPTC CBL LC-LC SMPLX 600MM