PQ033EF02SZH
Manufacturer Part Number:
PQ033EF02SZH
Part of Description:
IC REG LINEAR 3.3V 2A TO220-4
Current - Output :
2A
Current - Quiescent (Iq) :
2 mA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
TO-220-4
PSRR :
60dB (120Hz)
Supplier Device Package :
TO-220-4
Voltage - Input (Max) :
10V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.5V @ 2A
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FIBER OPTC CBL LC-LC SMPLX 600MM