PTE45-152E-102B2
- Manufacturer Part Number:
- PTE45-152E-102B2
- Part of Description:
- SLIDE POT 1K OHM 0.2W TOP 45MM
- Fader Type :
- Dual
- Power (Watts) :
- 0.2W, 1/5W
- Resistance :
- 1 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 2.835" L x 0.630" W x 0.394" H (72.00mm x 16.00mm x 10.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Travel Range :
- 45mm