PTL20-10O0-504B2
- Manufacturer Part Number:
- PTL20-10O0-504B2
- Part of Description:
- SLIDE POT 500KOHM 0.05W TOP 20MM
- Stock Condition:
- 507
- Power (Watts) :
- 0.05W, 1/20W
- Resistance :
- 500 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 1.378" L x 0.354" W x 0.276" H (35.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Travel Range :
- 20mm