MRSC13-6-3-A
Manufacturer Part Number:
MRSC13-6-3-A
Manufacturer/Brand:
Reliance Precision Limited
Part of Description:
6 MMX3 MM SLIT COUPLING
Stock Condition:
5
Manufacturer :
Reliance Precision Limited
Product Category :
Structural, Motion Hardware
Product Status :
Active
Specifications :
0.512" (13.00mm) Outer Diameter x 0.661" (16.80mm) Length
Type :
Slit Coupling
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Ruland Manufacturing
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
  • Ruland Manufacturing
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR