GSR6250-120
Manufacturer Part Number:
GSR6250-120
Manufacturer/Brand:
Ondrives.US Corp
Part of Description:
GROOVED SHAFT, 5/8 IN OD X 12 LG
Stock Condition:
25
Manufacturer :
Ondrives.US Corp
Product Category :
Structural, Motion Hardware
Product Status :
Active
Specifications :
0.625" (15.87mm) Outer Diameter x 12.000" (304.80mm) Length
Type :
Shaft, Ground
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    SHAFT, 0.1872 DIA. X 4IN LG
    SHAFT, 0.1872 DIA. X 4.75IN LG
    SHAFT, 0.0625 DIA. X 4IN LG
    SHAFT, 0.0625 DIA. X 8IN LG
Catalog related products
  • Ruland Manufacturing
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
  • Ruland Manufacturing
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR