79RC32H434-350BCI
- Manufacturer Part Number:
- 79RC32H434-350BCI
- Manufacturer/Brand:
- Renesas Electronics Corporation
- Part of Description:
- IC MPU INTERPRISE 350MHZ 256BGA
- Manufacturer :
- Product Category :
- Microprocessors
- Co-Processors/DSP :
- Core Processor :
- MIPS32
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- 10/100Mbps (1)
- Graphics Acceleration :
- No
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 32-Bit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 256-LBGA
- Product Status :
- Obsolete
- RAM Controllers :
- DDR
- SATA :
- Security Features :
- Speed :
- 350MHz
- Supplier Device Package :
- 256-CABGA (17x17)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 3.3V