79RC32H434-266BCGI
Manufacturer Part Number:
79RC32H434-266BCGI
Manufacturer/Brand:
Renesas Electronics Corporation
Part of Description:
IC MPU INTERPRISE 266MHZ 256BGA
Manufacturer :
Product Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
MIPS32
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
10/100Mbps (1)
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
256-LBGA
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
DDR
SATA :
Security Features :
Speed :
266MHz
Supplier Device Package :
256-CABGA (17x17)
USB :
Voltage - I/O :
3.3V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CAPACITOR CERM
    MA3075 - Trans Voltage Suppresso
    5P4M - Thyristor 5A SCR