L128-5780EC3500001
- Manufacturer Part Number:
- L128-5780EC3500001
- Part of Description:
- COOL-WHITE 2835E 9V 80 CRI FULL
- CCT (K) :
- 5700K
- Color :
- White, Cool
- Current - Max :
- 150mA
- Current - Test :
- 60mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 90lm (Typ)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- Height - Seated (Max) :
- 0.030" (0.75mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 169 lm/W
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 8.9V