L128-1890HA35000B6
- Manufacturer Part Number:
- L128-1890HA35000B6
- Part of Description:
- WARM-WHITE 2835HE 3V 90 CRI >70%
- CRI (Color Rendering Index) :
- 90
- Current - Max :
- 480mA
- Current - Test :
- 65mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 19lm (Typ)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 108 lm/W
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.71V