L128-27HGCA3500000
- Manufacturer Part Number:
- L128-27HGCA3500000
- Part of Description:
- LED LUXEON WHITE WARM 2700K 1411
- CCT (K) :
- 2700K
- Color :
- White, Warm
- CRI (Color Rendering Index) :
- 90
- Current - Max :
- 240mA
- Current - Test :
- 120mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 42lm (Typ)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- Height - Seated (Max) :
- 0.030" (0.75mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 117 lm/W
- Product Status :
- Not For New Designs
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Supplier Device Package :
- 2835
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3V