L128-33HGCA3500000
Manufacturer Part Number:
L128-33HGCA3500000
Manufacturer/Brand:
Lumileds
Part of Description:
LED LUXEON WHITE WARM 3250K 1411
Stock Condition:
149
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
3250K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
240mA
Current - Test :
120mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
45lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
125 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Supplier Device Package :
2835
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3V