RER101-36/12N/2
- Manufacturer Part Number:
- RER101-36/12N/2
- Manufacturer/Brand:
- ebm-papst Inc.
- Part of Description:
- FAN IMP MTRZD 101X51.7MM 12VDC
- Manufacturer :
- ebm-papst Inc.
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- Approval Agency :
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Motorized Impellers
- Features :
- Speed Sensor (Tach)
- Ingress Protection :
- Noise :
- 7.2dB(A)
- Operating Temperature :
- -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- RPM :
- Size / Dimension :
- Round - 101mm Dia
- Static Pressure :
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- Width :
- 51.70mm