RER101-36/14NHH
Manufacturer Part Number:
RER101-36/14NHH
Manufacturer/Brand:
ebm-papst Inc.
Part of Description:
DC FLATPAK - RADIAL BLOWER
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Product Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
111.9 CFM (3.13m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Blower, Centrifugal
Features :
Ingress Protection :
Noise :
Operating Temperature :
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Power (Watts) :
22.5 W
Product Status :
Active
RPM :
6050 RPM
Size / Dimension :
Round - 101mm Dia
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
51.70mm