CWR26KK106MBGZ\TR
Manufacturer Part Number:
CWR26KK106MBGZ\TR
Manufacturer/Brand:
Vishay / Sprague
Part of Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Failure Rate :
B (0.1%)
Height - Seated (Max) :
0.125" (3.17mm)
Manufacturer Size Code :
G
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2711 (6728 Metric)
Size / Dimension :
0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
25 V