CWR26HB106JBFA\TR
Manufacturer Part Number:
CWR26HB106JBFA\TR
Manufacturer/Brand:
Vishay / Sprague
Part of Description:
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Failure Rate :
B (0.1%)
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.085" (2.16mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
F
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Tolerance :
±5%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
15 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
CWR200 TWO WAY RADIO CONTRACTOR BATTERY Interlight 5,831 Replacement for Cobra CWR200 Two
CWR26HB106JBFA Vishay / Sprague 8,196 CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
CWR26HB106JBFA\HR Vishay / Sprague 6,275 CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
CWR26HB106JBFA\PR Vishay / Sprague 6,029 CAP TANT 10UF 5% 15V 2214