305W-B12H-O
Manufacturer Part Number:
305W-B12H-O
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
PMI .190" LED 12V WIRE CLEAR RED
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
Panel Cutout Shape :
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Termination Style :
Type :
Viewing Angle :
Voltage :
Wavelength - Peak :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    LITEPIPE 4MM RND VERT 0.740"
    LITEPIPE 4MM RND VERT 0.860"
    LITEPIPE 4MM RND VERT 1.670"