K16-190-Y-6V
Manufacturer Part Number:
K16-190-Y-6V
Manufacturer/Brand:
Kacon
Part of Description:
LED 16MM RECTANGULAR YELLOW 6VDC
Stock Condition:
20
Manufacturer :
Kacon
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
10mA
Features :
Ingress Protection :
IP65
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
Panel Cutout Shape :
Rectangle
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
6V