K16-170-W-24V
- Manufacturer Part Number:
- K16-170-W-24V
- Manufacturer/Brand:
- Kacon
- Part of Description:
- LED 16MM ROUND WHITE 24VDC IP65
- Stock Condition:
- 20
- Manufacturer :
- Kacon
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 10mA
- Features :
- Ingress Protection :
- IP65
- Lamp Color :
- White
- Lens Color :
- Lens Size :
- Lens Style :
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- Panel Cutout Dimensions :
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- DC
- Termination Style :
- Quick Connect
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 24V