K16-180-G-12V
Manufacturer Part Number:
K16-180-G-12V
Manufacturer/Brand:
Kacon
Part of Description:
LED 16MM SQUARE GREEN 12VDC IP65
Stock Condition:
6
Manufacturer :
Kacon
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
10mA
Features :
Ingress Protection :
IP65
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
Panel Cutout Shape :
Square
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V