Q14P1BXXW24E
- Manufacturer Part Number:
- Q14P1BXXW24E
- Part of Description:
- INDICATOR 24V 14MM PROMINENT WHT
- Current :
- 20mA
- Lamp Color :
- White
- Lens Color :
- White
- Lens Size :
- 10.00mm Dia
- Lens Style :
- Round with Domed Top
- Millicandela Rating :
- 1000mcd
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.55" (13.97mm)
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Voltage :
- 24V