Q14P1BXXB12E
- Manufacturer Part Number:
- Q14P1BXXB12E
- Part of Description:
- INDICATOR 12V 14MM PROMINENT BLU
- Current :
- 20mA
- Lamp Color :
- Blue
- Lens Color :
- Blue
- Lens Size :
- 10.00mm Dia
- Lens Style :
- Round with Domed Top
- Millicandela Rating :
- 540mcd
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.55" (13.97mm)
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Voltage :
- 12V