S4E315-BA05-01
- Manufacturer Part Number:
- S4E315-BA05-01
- Manufacturer/Brand:
- ebm-papst Inc.
- Part of Description:
- AC AXIAL FAN
- Manufacturer :
- ebm-papst Inc.
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- 1313.5 CFM (36.78m³/min)
- Approval Agency :
- CE
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
- Ingress Protection :
- IP44
- Noise :
- 70.0dB(A)
- Operating Temperature :
- 104°F (40°C)
- Power (Watts) :
- 135W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 1610 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 315mm Dia
- Static Pressure :
- 0.321 in H2O (80.0 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 230VAC
- Weight :
- Width :
- 84.00mm