S4E330-AA06-07
- Manufacturer Part Number:
- S4E330-AA06-07
- Manufacturer/Brand:
- ebm-papst Inc.
- Part of Description:
- AC AXIAL FAN
- Manufacturer :
- ebm-papst Inc.
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- 945.3 CFM (26.47m³/min)
- Approval Agency :
- CE
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
- Ingress Protection :
- IP44
- Noise :
- Operating Temperature :
- -40 ~ 122°F (-40 ~ 50°C)
- Power (Watts) :
- 130W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 1400 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 330mm Dia
- Static Pressure :
- Termination :
- Terminal Block
- Voltage - Rated :
- 230VAC
- Weight :
- Width :
- 157.0mm