S2D200-BA02-01
- Manufacturer Part Number:
- S2D200-BA02-01
- Manufacturer/Brand:
- ebm-papst Inc.
- Part of Description:
- AC AXIAL FAN
- Manufacturer :
- ebm-papst Inc.
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- 553.7 CFM (15.5m³/min)
- Approval Agency :
- CE
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Motorized Impellers
- Features :
- Ingress Protection :
- IP44
- Noise :
- 70.0dB(A)
- Operating Temperature :
- 167°F (75°C)
- Power (Watts) :
- 70.0W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 3150 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 200mm Dia
- Static Pressure :
- 1.204 in H2O (299.9 Pa)
- Termination :
- 7 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 400VAC
- Weight :
- Width :
- 73.00mm