S2D250-BI02-01
Manufacturer Part Number:
S2D250-BI02-01
Manufacturer/Brand:
ebm-papst Inc.
Part of Description:
AC AXIAL FAN
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
Approval Agency :
CCC, CE
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial, 3 Phase
Features :
Ingress Protection :
IP44
Noise :
Operating Temperature :
113°F (45°C)
Power (Watts) :
140W
Product Status :
Active
RPM :
2650 RPM
Size / Dimension :
Round - 250mm Dia
Static Pressure :
0.602 in H2O (149.9 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
400VAC