SPI10N10
- Manufacturer Part Number:
- SPI10N10
- Part of Description:
- MOSFET N-CH 100V 10.3A TO262-3
- Single FETs, MOSFETs
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 10.3A (Tc)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 100 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- 10V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- 19.4 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 426 pF @ 25 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power Dissipation (Max) :
- 50W (Tc)
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 170mOhm @ 7.8A, 10V
- Vgs (Max) :
- ±20V
- Vgs(th) (Max) @ Id :
- 4V @ 21µA