SPI100N03S2L-03
- Manufacturer Part Number:
- SPI100N03S2L-03
- Part of Description:
- MOSFET N-CH 30V 100A TO262-3
- Single FETs, MOSFETs
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 100A (Tc)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 30 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- 10V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- 220 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 8180 pF @ 25 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power Dissipation (Max) :
- 300W (Tc)
- Product Status :
- Obsolete
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 3mOhm @ 80A, 10V
- Vgs (Max) :
- ±20V
- Vgs(th) (Max) @ Id :
- 2V @ 250µA