V802-074.25M
Manufacturer Part Number:
V802-074.25M
Manufacturer/Brand:
Connor Winfield
Part of Description:
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVCMOS
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
40mA
Frequency :
74.25 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output :
LVCMOS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
VCXO
Voltage - Supply :
3.3V