SRK-PC-080-35-601
- Manufacturer Part Number:
- SRK-PC-080-35-601
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors
- Part of Description:
- CONTACT PIN SZ 8 CRIMP SILVER
- Manufacturer :
- Product Category :
- Circular Connector Contacts
- Contact Finish :
- Silver
- Contact Finish Thickness :
- Contact Material :
- Copper
- Contact Size :
- 8
- Contact Termination :
- Crimp
- Contact Type :
- Pin
- Features :
- Product Status :
- Active
- Termination Finish :
- Silver
- Type :
- Power, Machined
- Wire Gauge or Range - AWG :
- Wire Gauge or Range - Coaxial :
- Wire Gauge or Range - mm² :
- 35mm²
Company
- TSV992IYDT Wide bandwidth (20MHz) rail to rail input
- TS9224IYPT Precision rail-to-rail high output current op-amps
- TS982IYDWT High output current dual operational amplifier
- TSC103IDT High voltage, high side current sense amplifier
- TSC103IPT High voltage, high side current sense amplifier
- TSC2010IST High voltage, precision, bidirectional current sense amplifier
- Detailed explanation of DSP technology
News
- TS881ILT Rail-to-rail 0.9V nanopower, push-pull single comparator
- TS880ICT Rail-to-rail 0.9V nanopower, open drain single comparator
- TS883IQ2T Rail-to-rail 0.9V nanopower, open drain dual comparators
- TS884IPT Rail-to-rail 1.1 V nanopower, push-pull quad comparators
- TS884IDT Rail-to-rail 1.1 V nanopower, push-pull quad comparators
- Equipment manufacturers also lack cores
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| SRK-10 | E-Switch | 9,794 | SWITCH ROTARY DIP BCD 100MA 5V |
| SRK-10C | E-Switch | 9,639 | SWITCH ROT DIP BCD COMP 0.1A 5V |