SRK-PC-080-25-601
- Manufacturer Part Number:
- SRK-PC-080-25-601
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors
- Part of Description:
- PIN CONTACT 8MM 4AWG WIRE
- Stock Condition:
- 529
- Manufacturer :
- Product Category :
- Circular Connector Contacts
- Contact Finish :
- Silver
- Contact Finish Thickness :
- Contact Material :
- Copper
- Contact Size :
- 8
- Contact Termination :
- Crimp
- Contact Type :
- Pin
- Features :
- Product Status :
- Active
- Termination Finish :
- Silver
- Type :
- Power, Machined
- Wire Gauge or Range - AWG :
- 4 AWG
- Wire Gauge or Range - Coaxial :
- Wire Gauge or Range - mm² :
- 25mm²