55A4836-24-MST3-9CS2275
- Manufacturer Part Number:
- 55A4836-24-MST3-9CS2275
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Part of Description:
- CABLE 3COND 24AWG WHITE
- Manufacturer :
- Product Category :
- Multiple Conductor Cables
- Cable Type :
- Multi-Conductor
- Conductor Material :
- Copper Alloy, Nickel Coated
- Conductor Strand :
- 19/36
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.112" (2.84mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0080" (0.203mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- Number of Conductors :
- 3
- Operating Temperature :
- 200°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shield Type :
- Usage :
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 24 AWG